De school kan de leerling verwijderen, omdat deze niet meer voldoende begeleid en ondersteund kan worden en omdat de veiligheid van medeleerlingen in het geding is.
Samenvatting
Situatie
De leerling start in vmbo-kader. De resultaten zijn niet goed en aan het einde van het schooljaar stroomt zij af naar het tweede leerjaar van vmbo-basis. Ook het tweede jaar blijven de leerresultaten achter en de leerling raakt betrokken bij verschillende incidenten. De school besluit tot verwijdering.
Advies van de Commissie
Het verzoek is ongegrond.
Toelichting
Er is door de school ingezet op extra ondersteuning, zowel cognitief als sociaal-emotioneel. Dit heeft tot onvoldoende resultaat geleid. Omdat de moeder van de leerling nader onderzoek naar de ondersteuningsbehoefte van de leerling weigerde, kon de school niet verder hierin. Daarnaast stond door de verschillende incidenten ook de veiligheid van medeleerlingen onder druk. Na de verwijdering kan de leerling starten op een andere passende school.
Trefwoorden
passend onderwijs, verwijdering leerling/student
Organisatie
Zaakbehandeling
Contact
Inschrijven nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen
Trefwoorden
passend onderwijs, verwijdering leerling/student