Deskundige die adviseert over de toelaatbaarheid van de leerling mag niet afkomstig zijn van de school die de toelaatbaarheidsverklaring aanvraagt.

Publicatiedatum:

Commissie: Landelijke Bezwaaradviescommissie Toelaatbaarheidsverklaring (LBT)

Sector: Speciaal onderwijs/voortgezet speciaal onderwijs

Zaaknummer: 107442

Download uitspraak (301,4 KB)

Open met leeshulp

Samenvatting

Situatie 
Een moeder maakt bezwaar tegen een hernieuwde afgifte van een toelaatbaarheidsverklaring sbo voor haar zoon. Zij meent dat haar zoon weer regulier basisonderwijs kan volgen. 

Advies van de Commissie
De bestreden beslissing kan in strand blijven mits een nieuwe deskundige ook tot het advies voor sbo komt en de beslissing tot afgifte van de toelaatbaarheidsverklaring nader wordt onderbouwd. 

Toelichting
De eerste deskundige die de aanvraag heeft beoordeeld is de orthopedagoog van de school die de toelaatbaarheidsverklaring heeft aangevraagd. Hierdoor is er onvoldoende objectief onderscheid tussen de aanvraag van de toelaatbaarheidsverklaring en het deskundigenadvies waarin wordt geconcludeerd dat afgifte wenselijk is. Er moet daarom een nieuw objectief deskundigenadvies worden opgesteld door een andere deskundige. 
De deskundigenadviezen zijn inhoudelijk niet van elkaar te onderscheiden en het besluit tot afgifte van de toelaatbaarheidsverklaring is niet gemotiveerd. In de beslissing op bezwaar moet alsnog de motivering van het tlv-besluit worden opgenomen.

Trefwoorden

passend onderwijs, toelaatbaarheidsverklaring

Bezoekadres

Gebouw Woudstede
Zwarte Woud 2
3524 SJ Utrecht
Route

Volg ons
Contact
Inschrijven nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen

Trefwoorden

passend onderwijs, toelaatbaarheidsverklaring