
Praktijkverhaal
‘In goed overleg tot een oplossing komen.’
Mediation bij Onderwijsgeschillen
Onderwijsgeschillen biedt mediation aan bij alle soorten conflicten in het onderwijs. Alle scholen die bij Onderwijsgeschillen zijn aangesloten kunnen gebruik maken van mediation.
Communicatie
Het draait om communicatie. In een conflict is de communicatie meestal verstoord. Het op gang brengen van communicatie tussen partijen is essentieel om tot (een begin van) een oplossing te komen. Om met iemand te praten, moet je hem eerst hebben gehoord. Mediation kan daarbij helpen.

Jeroen van Velzen, mediator
'Een oplossing zelf bedenken' ''Als partijen begrip krijgen voor elkaars standpunt en gevoelens, zullen zij bereid zijn een oplossing te vinden. En een oplossing voor een probleem heeft de meeste kans van slagen als partijen haar zelf hebben bedacht en deze niet wordt opgelegd''
Arne Breunesse, mediator
‘Samen tot een oplossing komen’ “Als mensen ruzie hebben kan het snel bergafwaarts gaan. Als de rechter dan een beslissing neemt is het conflict nog niet altijd opgelost. Door mediation worden mensen er toe gebracht samen tot een oplossing te komen. Het is voor mij als mediator elke keer weer geweldig om te zien hoe goed dit werkt.

Bij Onderwijsgeschillen werken mediators die geregistreerd zijn bij de Mediatorsfederatie Nederland (MfN). De mediators van Onderwijsgeschillen zijn gespecialiseerd in de verschillende conflicten in het onderwijsveld. Ook bij conflicten tussen werkgever en werknemer kunt u bij Onderwijsgeschillen terecht.
Gerelateerd
Meer informatie
Vond u deze informatie nuttig?
Organisatie
Zaakbehandeling
Contact
Inschrijven nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen