Beroep tegen berisping ongegrond. Het herhaaldelijk niet opvolgen van instructies van de leidinggevende levert plichtsverzuim op, waarvoor berisping een passende maatregel is.
Samenvatting
Situatie
De werkgever heeft meerdere meldingen ontvangen van grensoverschrijdend gedrag door de werknemer. Tijdens het onderzoek naar de meldingen heeft de werkgever de werknemer meegedeeld om geen contact op te nemen met de melders, maar de werknemer heeft alsnog contact met één van hen opgenomen. De werknemer is werkzaam als opleider en maakt daarvoor gebruik van een stageleerverslag dat niet verplicht is voor de studenten en waarvan de werkgever de werknemer meermaals heeft verzocht dat niet meer te gebruiken. Ondanks deze verzoeken blijft de werknemer dit verslag toch gebruiken. De werkgever legt de werknemer vervolgens een berisping op. Hiertegen heeft de werknemer beroep ingesteld.
Uitspraak van de Commissie
Het beroep is ongegrond.
Toelichting
De werkgever heeft de meldingen van grensoverschrijdend gedrag onderzocht, maar de feiten daarvan zijn niet vast komen te staan. Wel staat vast dat de werknemer herhaaldelijk instructies van de leidinggevende negeerde: hij nam contact op met één van de melders van grensoverschrijdend gedrag en bleef een stageleerverslag gebruiken ondanks de instructie dit niet te doen. Dit levert plichtsverzuim op. De Commissie oordeelt dat een disciplinaire maatregel gerechtvaardigd is en acht een schriftelijke berisping passend en evenredig.
Trefwoorden
berisping als disciplinaire maatregel
Organisatie
Zaakbehandeling
Contact
Inschrijven nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen
Trefwoorden
berisping als disciplinaire maatregel