Beroep tegen onthouden promotie ongegrond. De werkgever heeft in redelijkheid kunnen beslissen de werknemer niet te benoemen in een LD-functie.
Samenvatting
Situatie
De werkgever heeft een Uitvoeringsregeling functiemix opgesteld. De werknemers kunnen op grond van deze regeling solliciteren op een LC- of LD-functie. De werknemer solliciteert op een LD-functie maar wordt na het sollicitatiegesprek afgewezen. Hij stelt beroep in bij de Commissie.
Uitspraak van de Commissie
Het beroep is ongegrond.
Toelichting
De werkgever heeft bij de beoordeling om een werknemer al dan niet te bevorderen beleidsvrijheid. Daarom toetst de Commissie marginaal, wat wil zeggen dat zij beoordeelt of de werkgever de daarvoor beschreven procedure juist heeft gevolgd en of hij in redelijkheid tot het besluit kon komen om de werknemer niet te bevorderen. De procedure is volgens de uitvoeringsregeling verlopen. De werkgever heeft de eindexamenresultaten van de klassen van de werknemer niet meegewogen in zijn beslissing en dat is ook volgens de regeling. Hij heeft deze resultaten wel genoemd in het afwijzingsbesluit, en had dat beter niet kunnen doen.
Trefwoorden
promotie (onthouding van)
Organisatie
Zaakbehandeling
Contact
Inschrijven nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen
Trefwoorden
promotie (onthouding van)