Beroep tegen ontslag OALT-leraar; PO
Samenvatting
Opheffing betrekking wegens einde OALT-bekostiging. De werknemer voert aan dat werkgever zich niet voldoende heeft ingespannen om hem een passende functie aan te bieden. Werkgever heeft in Dordrecht en Rotterdam nieuwe scholen opgericht, hetgeen mogelijkheden zou moeten bieden.
De herplaatsingmogelijkheden van de werknemer zijn gering door zijn beperkte opleiding ((opleiding tot leerkracht in Turkije en geen NT2 kwalificaties) en zijn niet optimale beheersing van de Nederlandse taal. Gebleken is dat de werkgever binnen zijn scholen geen passende vacatures heeft, ook niet binnen de nieuw opgerichte school in Dordrecht. Weliswaar heeft de werkgever in eerste instantie kenbaar gemaakt dat op deze school een aantal vacatures zou ontstaan, maar omdat het aantal aanmeldingen voor de school tegenviel, zijn alleen vacatures voor de functie van groepsleerkracht ontstaan, waarvoor de werknemer niet de vereiste bevoegdheid heeft. De werkgever heeft ook binnen het regionaal overlegorgaan, de Federatie voor Onderwijskoepels en Openbaar Onderwijs Rotterdam, overleg gevoerd maar dit heeft evenmin tot resultaat geleid. Met de werknemer is overleg gevoerd over scholing. De werkgever heeft aangegeven bereid te zijn mee te werken aan het volgen door de werknemer van de cursus leerlingbegeleider/zorgbegeleider. Voorts is de werknemer op kosten van de werkgever geplaatst in een outplacementtraject.
Alles overziende is de Commissie van oordeel dat de werkgever voldoende invulling heeft gegeven aan zijn inspanningsverplichtingen. Beroep ongegrond.
Trefwoorden
ontslag wegens bedrijfseconomische redenen
Organisatie
Zaakbehandeling
Contact
Inschrijven nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen
Trefwoorden
ontslag wegens bedrijfseconomische redenen