Beroep tegen ontslag wegens opheffing betrekking; PO
Samenvatting
De werknemer was benoemd in het kader van de ID-regeling. De werkgever heeft hem enkele achtereenvolgende jaren op de school Godsdienstonderwijs laten verzorgen. Met ingang van het schooljaar 2006-2007 is de werkgever overgegaan tot benoeming van een docent Godsdienstonderwijs. De werkgever heeft aangegeven niet tot benoeming van de werknemer in deze functie te zijn overgegaan omdat hij bij de werkgever beneden de maat heeft gepresteerd en de werkgever een bevoegde persoon in dienst wenste te nemen.
De werkgever heeft niet kunnen onderbouwen dat de werknemer onvoldoende zou hebben gefunctioneerd en hij heeft de werknemer nimmer op de hoogte gesteld van het feit dat zijn functioneren onvoldoende werd geacht. Van gevoerde functioneringsgesprekken of begeleidingsgesprekken is niet gebleken.
De werkgever heeft primair in strijd gehandeld met de op grond van de CAO-PO rustende verplichting de werknemer, wiens functie in het RDDF was geplaatst, een mede in verband met zijn persoonlijkheid en omstandigheden voor hem passende functie bij de werkgever aan te bieden. Daarenboven heeft de werkgever gehandeld in strijd met het doel van de ID-regeling. De werkgever heeft derhalve niet in redelijkheid kunnen beslissen de werknemer te ontslaan.
Beroep gegrond.
Trefwoorden
ontslag wegens bedrijfseconomische redenen
Organisatie
Zaakbehandeling
Contact
Inschrijven nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen
Trefwoorden
ontslag wegens bedrijfseconomische redenen