Beroep tegen vermindering betrekkingsomvang; PO
Samenvatting
Werknemers zijn bij de werkgever in vaste dienst met een betrekkingsomvang boven de normbetrekking van 1,0 wtf. Omdat de werkgever vele werknemers in dienst heeft die, om verschillende redenen, een betrekkingsomvang meer dan 1,0 wtf hebben, is besloten de betrekkingsomvang terug te brengen naar 1,0 wtf, hetgeen extra werkgelegenheid zal opleveren en meer in overeenstemming zal zijn met de cao po.
Uit het bepaalde in artikel 2.3 lid 4 juncto artikel 3.6a cao po volgt dat de uren boven de normbetrekking van rechtswege eindigen indien de werkzaamheden niet meer aan de werknemer worden opgedragen. Uit voormelde bepalingen volgt in ieder geval dat de werknemer niet de ontslagbescherming geniet die behoort bij een dienstverband voor onbepaalde tijd waarbij het naar het oordeel van de Commissie niet uitmaakt of de uren boven de normbetrekking vast of tijdelijk zijn. Nu de werkzaamheden niet langer aan werknemer zullen worden opgedragen, is sprake van het van rechtswege eindigen van de uren boven de normbetrekking per 1 augustus 2014. Hiertegen staat geen beroep open bij de Commissie. Beroep niet-ontvankelijk.
Gezien het feit dat deze procedure op verzoek van de werkgever aanhangig is gemaakt als 'eerste in een reeks' en daarbij door de werkgever is aangegeven dat er behoefte bestaat aan een oordeel van de Commissie dat als leidraad kan gaan dienen in de andere gevallen, merkt de Commissie voorts nog op dat de wijze waarop de werkgever in deze in het verleden heeft geopereerd bij de werknemers het beeld heeft doen ontstaan dat er sprake is van één aanstelling boven de normbetrekking. Pas recent is het inzicht bij de werkgever ontstaan dat het benoemen in vaste dienst voor de uren boven de normbetrekking wellicht strijdig is met de bepalingen in de cao po en is een ander standpunt betrokken. Gelet op deze gang van zaken als ook op de gevolgen daarvan voor de werknemer, is de Commissie van oordeel dat van de werkgever handelend als een goed werkgever verwacht mag worden dat er onder deze omstandigheden een financiële afbouwregeling met de desbetreffende werknemer getroffen zou zijn, hetzij na overleg met de vakbonden hetzij op basis van individueel overleg met de werknemer.
Trefwoorden
niet-ontvankelijk
Organisatie
Zaakbehandeling
Contact
Inschrijven nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen
Trefwoorden
niet-ontvankelijk