Bezwaar tegen de toelaatbaarheidsverklaring speciaal basisonderwijs (tlv-sbo). De leerling heeft structureel meer begeleiding nodig op verschillende vakgebieden dan binnen het regulier onderwijs kan worden geboden.
Samenvatting
Situatie
De leerling zit in groep 6 van een reguliere basisschool. Ondanks een doublure in groep 3 en extra langdurige begeleiding binnen en buiten de school maakt de leerling onvoldoende groei door. Er is sprake van toenemende achterstanden op het gebied van lezen, spelling en rekenen. De school vraagt een toelaatbaarheidsverklaring speciaal basisonderwijs (tlv-sbo) aan. Het samenwerkingsverband kent een tlv-sbo toe.
Advies van de Commissie
Het tlv-besluit kan in stand blijven.
Toelichting
De geboden ondersteuning heeft niet het gewenste effect gehad. Er is intensievere begeleiding nodig om te kunnen voldoen aan de ondersteuningsbehoefte van de leerling. De leerling heeft een omgeving nodig waar zij structurele intensieve begeleiding krijgt op verschillende vakgebieden. De leerling heeft meer aandacht en herhaling nodig en de leerstof moet in kleinere stappen worden aangeboden. Een plaatsing op het sbo is daarom het meest passend voor de leerling.
Trefwoorden
passend onderwijs, toelaatbaarheidsverklaring
Organisatie
Zaakbehandeling
Contact
Inschrijven nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen
Trefwoorden
passend onderwijs, toelaatbaarheidsverklaring