Bij de heroverweging van de toelaatbaarheidsverklaring voortgezet speciaal onderwijs (tlv-vso) is het advies om de uitkomt van het breed onderzoek af te wachten en te betrekken bij de beslissing op bezwaar.

Publicatiedatum:

Commissie: Landelijke Bezwaaradviescommissie Toelaatbaarheidsverklaring (LBT)

Sector: Voortgezet onderwijs

Zaaknummer: 62570

Download uitspraak (190,9 KB)

Open met leeshulp

Samenvatting

Situatie

Na de start van de leerling op het vmbo met leerwegondersteuning (lwoo) heeft de school zorgen over het functioneren van de leerling onder andere ten aanzien van zijn gedrag maar ook zijn taalbegrip. De school heeft geadviseerd om breed diagnostisch onderzoek naar de leerling te verrichten. De school heeft ondersteuning ingezet, maar meent dat niet voldoende is en vraagt een tlv aan. Het samenwerkingsverband heeft een tlv-vso afgegeven.

Advies van de Commissie

De Commissie adviseert verweerder bij de heroverweging van de tlv-vso om de uitkomst van het breed onderzoek af te wachten en te betrekken bij de beslissing op bezwaar. Tevens geeft de Commissie in overweging de opgedane ervaringen van de tijdelijke plaatsing van de leerling op het praktijkonderwijs -mits dit gerealiseerd kan worden- eveneens te betrekken bij de beslissing op bezwaar.

Toelichting

De leerling heeft een extra ondersteuningsbehoefte met name op het gebied van sociaal-emotionele ontwikkeling. Ook heeft de leerling een zeer beperkt werkgeheugen, waardoor hij slechts kleine hoeveelheden informatie kan vasthouden. De communicatieve redzaamheid van de leerling is ook onvoldoende. De leerling staat inmiddels enkele maanden op een wachtlijst voor breed onderzoek. Qua cognitie functioneert hij boven de landelijke criteria voor het praktijkonderwijs, maar er wordt verkend of dit wellicht passend is en qua cognitie rust voor de leerling brengt. Een tijdelijke plaatsing kan inzicht bieden of de leerling zich beter ontplooit door praktijkgerichte vakken. Geadviseerd wordt om zowel de uitkomst van het breed onderzoek als ervaring uit het praktijkonderwijs bij de beslissing op bezwaar te betrekken.

Trefwoorden

passend onderwijs, toelaatbaarheidsverklaring