Bij de overplaatsing van de leerkracht heeft de werkgever een juiste belangenafweging gemaakt en zich voldoende ingespannen voor het vinden van een juiste functie.

Publicatiedatum:

Commissie: Voormalige Commissie van Beroep PO, VO, BVE en HBO (tot 1 jan. 2017)

Sector: Primair onderwijs

Zaaknummer: 106405

Download uitspraak (188,9 KB)

Open met leeshulp

Samenvatting

Situatie
Door de invoering van passend onderwijs is de beschikbare formatie voor ambulante begeleiders in het mbo minder. Als gevolg hiervan besluit de werkgever de ambulante begeleiders die in het mbo werken elders als leerkracht  in de organisatie te plaatsen. De werknemer is geplaatst in de functie van leerkracht in het vso. De functie van de werknemer blijft hetzelfde maar zijn taken veranderen. Tegen het (over)plaatsingsbesluit maakt de werknemer bezwaar waarop de werkgever het bezwaar ongegrond verklaart. De werknemer stelt vervolgens beroep in tegen het besluit van de werkgever.
Uitspraak Commissie
Het beroep is ongegrond. De werkgever heeft in redelijkheid tot zijn beslissing kunnen komen om de werknemer (over) te plaatsen naar de functie van leerkracht in het vso.
Toelichting
De werknemer stelt dat de werkgever reorganiseert en de regels die daarbij horen in acht moet nemen. Of het hier gaat om een reorganisatie is niet doorslaggevend omdat de cao po de mogelijkheid biedt een werknemer zonder zijn instemming over te plaatsen bij een formatietekort. De vraag is of de werkgever de werknemer in redelijkheid heeft kunnen overplaatsen. De werknemer vervulde feitelijk werkzaamheden als ambulant begeleider maar was formeel in dienst als leerkracht. De werkgever had met de werknemer een belangstellings/registratiegesprek op basis waarvan een top vijf is samengesteld van voorkeuren van de werknemer voor vacante functies. De voorkeur van de werknemer ging uit naar plaatsing in het mbo. Hierop heeft de werkgever echter geen directe invloed. Ook waren niet alle gewenste functies of combinaties van functies beschikbaar. Zo was de combinatie leerkracht met taken als ambulant begeleider geen vacante functie. De werkgever plaatste de werknemer vervolgens in een functie die overeenkwam met een van zijn voorkeuren uit zijn top vijf. De werkgever heeft zich voldoende ingespannen om de werknemer in een passende functie (over) te plaatsen en de belangen van de werknemer zijn daarbij zorgvuldig gewogen. 

Trefwoorden

overplaatsing (niet zijnde disciplinaire maatregel)

Bezoekadres

Gebouw Woudstede
Zwarte Woud 2
3524 SJ Utrecht
Route

Volg ons
Contact
Inschrijven nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen

Trefwoorden

overplaatsing (niet zijnde disciplinaire maatregel)