Commissie niet bevoegd in enkele nalevingsverzoeken van de OMR. Voor het overige zijn de nalevingsverzoeken van de OMR niet-ontvankelijk. De door de voormalige OMR ingediende verzoeken zijn niet-ontvankelijk.
Samenvatting
Situatie
De school loopt al enige tijd terug in leerlingenaantal en het bevoegd gezag zet een traject tot sluiting van de school in. De medezeggenschap wordt in dit traject om advies/instemming gevraagd. De OMR geeft akkoord op de instemmingsaanvraag van het bevoegd gezag op de gevolgen van de sluiting voor de ouders en de leerlingen. Nadat het bevoegd gezag in de pers bepaalde uitspraken heeft gedaan, vraagt de OMR om rectificatie daarvan. Als het bevoegd gezag hier niet toe overgaat, leidt het daarop volgende overleg ertoe dat de OMR tezamen met de voormalige OMR de handelwijze van het bevoegd gezag in de aanloop naar de sluiting van de school door middel van nalevingsverzoeken ter beoordeling aan de Commissie voorlegt.
Uitspraak van de Commissie
De nalevingsverzoeken van de OMR betreffen overwegend aangelegenheden waarin de OMR geen bevoegdheid toekomt. Deze zijn niet-ontvankelijk. In verzoeken die geen verplichtingen van het bevoegd gezag ten opzichte van de OMR betreffen, verklaart de Commissie zich niet bevoegd. De voormalige OMR is niet-ontvankelijk in haar verzoek.
Toelichting
De OMR heeft nalevingsverzoeken ingediend over het handelen van de Raad van Toezicht en over schending door het bevoegd gezag van de zorgplicht richting ouders en leerlingen. Verder verzoekt zij de Commissie vast te stellen dat het BRIN-nummer van de school moet worden opgeheven en dat het bevoegd gezag een excuusbrief moet schrijven aan de leerlingen en ouders. Dit zijn alle verzoeken die geen naleving in de zin van de Wms betreffen. Voor het overige betreffen de nalevingsverzoeken van de OMR geen na te leven verplichtingen van het bevoegd gezag ten opzichte van de OMR, maar ten opzichte van de MR. Ook zijn enkele nalevingsverzoeken gedaan terwijl de besluitvorming die het geldt al definitief en onomkeerbaar is. De voormalige OMR (dat wil zeggen de OMR in een andere bezetting dan de huidige OMR) komt volgens de Wms geen bevoegdheid toe geschillen bij de Commissie in te dienen.
Trefwoorden
nalevingsgeschil
Organisatie
Zaakbehandeling
Contact
Inschrijven nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen
Trefwoorden
nalevingsgeschil