Geschil over bijstelling ontwikkelingsperspectief. De school heeft in redelijkheid kunnen concluderen dat plaatsing op een cluster 2 school tegemoetkomt aan de ondersteuningsbehoefte van de leerling.
Samenvatting
Situatie
De school had voor de ondersteuning van een leerling met een taalontwikkelingsstoornis een medium arrangement van een cluster 2 instelling gekregen. Ondanks alle ondersteuning werd de achterstand van de leerling steeds groter. Bij de bijstelling van het opp heeft de school daarom opgenomen dat de school een zwaarder arrangement, namelijk plaatsing op een cluster 2 school, zou gaan aanvragen. Ouders zijn van mening dat hun zoon met de juiste extra ondersteuning op het regulier onderwijs kan blijven.
Advies van de Commissie
Het verzoek is ongegrond.
Toelichting
De school heeft de ondersteuning geboden die redelijkerwijs door een reguliere school geboden kan worden. Niettemin is de achterstand van de leerling ten opzichte van zijn klasgenoten groter geworden. Een recent logopedisch onderzoek, dat op verzoek van de ouders is afgenomen, bevestigt dit. In het ontwikkelingsperspectief is terecht geconcludeerd dat de leerling is gebaat bij plaatsing in cluster 2.
Trefwoorden
ontwikkelingsperspectief, passend onderwijs
Organisatie
Zaakbehandeling
Contact
Inschrijven nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen
Trefwoorden
ontwikkelingsperspectief, passend onderwijs