Klacht over discriminatie kennelijk niet-ontvankelijk. De klacht is al behandeld door een onafhankelijke klachtencommissie.
Samenvatting
Situatie
Een student klaagt over discriminatie door een docent tijdens zijn studie. Hij klaagt hier eerst over bij de instelling. De instelling behandelt de klacht. De commissie die de klacht behandelt voldoet aan de wettelijke eisen. De vicevoorzitter van de Landelijke Klachtencommissie Onderwijs (LKC) concludeert daarom dat de LKC de klacht niet meer kan behandelen. Volgens de student is dit wel mogelijk, omdat hij niet gehoord is. Hij had de afspraak voor de hoorzitting gemist. Hij maakt daarom bezwaar tegen de beslissing van de vicevoorzitter.
Beslissing van de Voorzitter
Het bezwaar tegen de kennelijk niet-ontvankelijkheidsbeslissing is ongegrond.
Toelichting
De Landelijke Klachtencommissie Onderwijs behandelt geen klachten, die al zijn behandeld door een klachtencommissie die voldoet aan de wettelijke vereisten, zoals een onafhankelijk voorzitter. Zij is namelijk geen beroepsinstantie. De student heeft de hoorzitting gemist. Het missen van een afspraak bij een andere klachtencommissie, heeft niet als consequentie dat de LKC de klacht alsnog moet behandelen. De ernst van het gedrag van de docent leidt niet tot behandeling van de klacht. De klacht zal immers niet inhoudelijk worden beoordeeld.
Trefwoorden
discriminatie, niet-ontvankelijk, vereenvoudigde behandeling
Organisatie
Zaakbehandeling
Contact
Inschrijven nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen
Trefwoorden
discriminatie, niet-ontvankelijk, vereenvoudigde behandeling