Klacht over niet bevorderen leerling ongegrond. De school heeft in redelijkheid tot zijn beslissing kunnen komen om de leerling niet te bevorderen.
Samenvatting
Situatie
De moeder van een leerling in 3 vmbo-tl vindt dat de school haar dochter ten onrechte niet heeft bevorderd naar 4 vmbo-tl. Er is volgens de moeder en de leerling onvoldoende rekening gehouden met de privéomstandigheden van de leerling. Ook met de omstandigheid dat de leerling lagere cijfers heeft gehaald omdat ze werd gepest en de school daar te weinig tegen optrad, is onvoldoende rekening gehouden.
Advies van de Commissie
De klacht is ongegrond.
Toelichting
De leerling komt op grond van de bevorderingsnormen van de school niet in aanmerking voor bevordering naar 4 vmbo-tl. Het is de Commissie duidelijk geworden dat de leerling moeilijke privéomstandigheden heeft gehad, dat ze last heeft gehad van pestgedrag en dat ze het gevoel heeft gehad dat de school te weinig heeft gedaan tegen het pesten. Dat kan van invloed zijn geweest op haar concentratie en schoolresultaten. Dat betekent echter nog niet dat zij daarom bevorderd zou moeten worden. Bij de beslissing om te bevorderen is bepalend of de docenten inschatten dat een leerling klaar is voor het volgende (examen)jaar. De docenten vonden dat ze er niet klaar voor was en dat is op basis van de cijfers een redelijke beslissing. De klacht is ongegrond.
Trefwoorden
bevordering / schooladvies, pesten
Organisatie
Zaakbehandeling
Contact
Inschrijven nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen
Trefwoorden
bevordering / schooladvies, pesten