Klacht over niet bevorderen ongegrond. De leerling voldeed niet aan de bevorderingsnormen. De school heeft in redelijkheid geen nieuwe herkansing geboden.

Publicatiedatum:

Commissie: Landelijke Klachtencommissie Onderwijs (LKC)

Sector: Voortgezet onderwijs

Zaaknummer: 34024

Download uitspraak (388,4 KB)

Open met leeshulp

Samenvatting

Situatie

Een leerling had aan het eind van het schooljaar 2 onvoldoendes en geen compensatiepunten. Op grond van de bevorderingsnormen bleef zij zitten. De docentenvergadering heeft de leerling wel besproken, maar geen aanleiding gezien om haar buiten de normen om te bevorderen. Volgens de moeder had haar dochter een vak waar zij een voldoende voor stond, nog kunnen verbeteren door een eventuele herkansing goed te maken. Dan had zij mogelijk een compensatiepunt gehad. De school had de herkansing echter niet actief aangeboden, aldus de moeder.

Advies van de Commissie

De klacht is ongegrond.

Toelichting

De leerling voldeed niet aan de (niet onredelijke) bevorderingsnormen en ook niet aan de norm om besproken te worden. De school heeft zorgvuldig gehandeld door de leerling, net als de andere leerlingen die niet aan de norm voldeden, wel te bespreken. Daarnaast heeft de directeur de docenten gevraagd wat zij zouden adviseren als de leerling door het goed maken van een herkansing, formeel wel bespreekgeval zou worden. De docenten gaven in meerderheid aan dat zij dan weer voor blijven zitten zouden stemmen. De directeur heeft daarom terecht de leerling niet alsnog een herkansing geboden. Dat zou valse hoop hebben gewekt.

Trefwoorden

bevordering / schooladvies, communicatie

Bezoekadres

Gebouw Woudstede
Zwarte Woud 2
3524 SJ Utrecht
Route

Volg ons
Contact
Inschrijven nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen

Trefwoorden

bevordering / schooladvies, communicatie