Klacht over niet-toelaten leerling als gevolg van uitkomst loting en matchingsprocedure ongegrond. De school heeft gehandeld conform de voor de stad vastgestelde procedure en er is geen zwaarwegende reden om de hardheidsclausule toe te passen.
Samenvatting
Situatie
Een leerling is bij de loting en matchingsprocedure voor het voortgezet onderwijs uiteindelijk geplaatst op haar zesde school van voorkeur. Haar ouders en de leerling vinden deze school niet passend bij de creatieve inborst van de leerling. Op de school van eerste voorkeur (een vrije school) kan zij zichzelf zijn en worden. De school heeft het bezwaar tegen de beslissing verworpen.
Advies van de Commissie
De klacht is ongegrond.
Toelichting
Het bestuur heeft bij de plaatsing gehandeld conform de daarvoor op stedelijk niveau vastgestelde procedure. De argumenten van de leerling en de ouders waarom de school de leerling toch zou moeten toelaten, zijn niet anders dan die van andere leerlingen die zijn teleurgesteld omdat ze niet op hun school van eerste voorkeur zijn geplaatst. Dat de school op een ander niveau nog wel plek heeft, maakt niet dat van de school verwacht mag worden dat zij tussentijds klassen gaat herprofileren.
Trefwoorden
schoolorganisatie, toelating leerling (weigering toelating)
Organisatie
Zaakbehandeling
Contact
Inschrijven nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen
Trefwoorden
schoolorganisatie, toelating leerling (weigering toelating)