Klacht over onder meer melding bij Veilig Thuis ongegrond. De school heeft in redelijkheid een melding bij Veilig Thuis kunnen doen.
Samenvatting
Situatie
Een school heeft naar aanleiding van uitlatingen van een leerling contact gezocht met Veilig Thuis. Naar aanleiding van dat contact heeft Veilig Thuis aan de school laten weten de regie over de situatie van de school over te nemen. Veilig Thuis heeft daartoe een gesprek tussen school en pleegouders bijgewoond. Daarna heeft de school een melding bij Veilig Thuis gedaan. De pleegvader klaagt erover dat de school voorafgaand aan de melding bij Veilig Thuis niet met de pleegouders heeft gesproken. Ook klaagt hij erover dat de school geen veilige omgeving voor ouders creëert, omdat medewerkers binnen de school verschillende taken tegelijkertijd kunnen uitoefenen, waaronder die van vertrouwenspersoon. Ook vindt de pleegvader dat de leerkracht niet adequaat reageert op het vastklampgedrag van zijn pleegdochter en haar suggestieve vragen stelt.
Advies van de Commissie
De pleegvader is niet-ontvankelijk in de klacht over voor zover het gaat over belangenverstrengeling wegens onvoldoende functiescheiding. Voor het overige is de klacht ongegrond.
Toelichting
De school heeft de meldcode huiselijk geweld en kindermishandeling zorgvuldig gevolgd. De school mocht zonder toestemming van betrokkenen informatie delen met Veilig Thuis en Veilig Thuis daarom ook toegang geven tot het gesprek met de pleegouders. Voorafgaand aan het doen van een melding mag een school persoonsgegevens van de betrokken personen delen met Veilig Thuis als dat noodzakelijk is. Gezien de omstandigheden mocht de school ervan uitgaan dat deze noodzaak bestond. De school moet voor een melding een eigen afweging maken, maar mocht de mening van Veilig Thuis vanuit haar deskundigenrol zwaar laten wegen. De Commissie kan een klacht over belangenverstrengeling door organisatiebeleid binnen de school niet inhoudelijk behandelen. Het is niet gebleken dat de leerkracht onvoldoende professionele afstand naar de leerling bewaarde en dat deze haar suggestieve vragen stelde.
Trefwoorden
communicatie, melding Veilig Thuis/zorgmelding/informatieverstrekking instanties, veiligheid
Organisatie
Zaakbehandeling
Contact
Inschrijven nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen
Trefwoorden
communicatie, melding Veilig Thuis/zorgmelding/informatieverstrekking instanties, veiligheid