Klacht over onderwijsaanbod ongegrond. De school heeft op verschillende manieren extra leesonderwijs aangeboden en daarmee voldoende ondersteuning geboden.

Publicatiedatum:

Commissie: Landelijke Klachtencommissie Onderwijs (LKC)

Sector: Speciaal onderwijs/voortgezet speciaal onderwijs

Zaaknummer: 38479

Download uitspraak (140,6 KB)

Open met leeshulp

Samenvatting

Situatie

Een vader klaagt erover dat het onderwijsaanbod van de school voor voortgezet speciaal onderwijs niet aansluit bij de onderwijsbehoefte van zijn dochter. De praktijkvakken sluiten volgens de vader niet aan bij de interesse van zijn dochter en het leesonderwijs is volgens hem onvoldoende.

Verder kan de vader zich niet vinden in de uitstroombestemming in het ontwikkelingsperspectief (opp) voor zijn dochter. Volgens de school is dat ‘dagbesteding of arbeidsmatig beschut werk’. Vader vindt dat moet worden ingezet op een entreeopleiding.

Advies van de Commissie

De klacht is ongegrond.

Toelichting

Naast een algemeen onderwijsaanbod krijgt de leerling extra ondersteuning op het gebied van lezen. Weliswaar geldt het algemeen aanbod voor de hele groep leerlingen, maar dit is niet onredelijk. De school heeft de leerling verder op diverse manieren voorzien van extra leesonderwijs. De leerling stijgt ook in het leesniveau. Daarbij stelt de school zich coöperatief op als het gaat om eventuele aanpassingen in het onderwijsaanbod.

De Geschillencommissie passend onderwijs heeft eerder, in december 2020, geoordeeld dat de verwachte uitstroombestemming passend is. Sinds het advies van de GPO is er geen sprake van significante wijzigingen in de resultaten van de leerling. De huidige uitstroombestemming is dan ook niet onredelijk.

Trefwoorden

onderwijskundige begeleiding

Bezoekadres

Gebouw Woudstede
Zwarte Woud 2
3524 SJ Utrecht
Route

Volg ons
Contact
Inschrijven nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen

Trefwoorden

onderwijskundige begeleiding