Klacht over wijze van communiceren van algemeen directeur; PO

Publicatiedatum:

Commissie: Landelijke Klachtencommissie Onderwijs (LKC)

Zaaknummer: 105242

Download uitspraak (141,2 KB)

Open met leeshulp

Samenvatting

Een vader klaagt erover dat de algemeen directeur slechts per e-mail met hem wil communiceren en zijn vragen over gebeurtenissen rond de overplaatsing en terugkeer van een leerkracht niet wil beantwoorden.
Ouders hebben recht op informatie van en over de school. Dat recht is echter niet onbeperkt en is in beginsel gerelateerd aan de begeleiding en/of de ontwikkeling van hun kinderen. Informatie die betrekking heeft op de relatie werkgever - werknemer dient in beginsel niet aan ouders te worden verstrekt, al was het maar omdat de privacy van werknemers gewaarborgd moet worden. De door de vader gewenste informatie had betrekking op de privé- en arbeidssituatie van de leerkracht. Dat is informatie waar hij geen belang bij heeft en ook geen recht op heeft.
Dit heeft de algemeen directeur klager herhaaldelijk meegedeeld. Naar het oordeel van de Commissie heeft de algemeen directeur op grond van bovenstaande in redelijkheid kunnen besluiten de communicatie met klager te beperken tot het schriftelijk beantwoorden van zijn vragen. De klacht is ongegrond.

Trefwoorden

communicatie