Onbekendheid met het klachtrecht leidt niet tot verschoonbare overschrijding van de verjaringstermijn.

Publicatiedatum:

Commissie: Landelijke Klachtencommissie Onderwijs (LKC)

Sector: Voortgezet onderwijs

Zaaknummer: 107245

Download uitspraak (192,9 KB)

Open met leeshulp

Samenvatting

Situatie
Een moeder klaagt over zaken die zich hebben afgespeeld tijdens het schooljaar 2012-2013. In juli 2014 heeft zij daarover een klacht ingediend bij het schoolbestuur, dat de klacht vervolgens ongegrond heeft verklaard. In mei 2016 wendt zij zich tot de LKC, waarbij zij zich onder meer beroept op onbekendheid met het klachtrecht.

Oordeel van de Voorzitter
De fungerend voorzitter verklaart de klacht kennelijk niet-ontvankelijk. Klaagster heeft te lang gewacht met het indienen van haar klacht, zonder dat daar gegronde redenen voor zijn. De Voorzitter van de LKC verklaart het bezwaar van klaagster tegen de niet-ontvankelijk beslissing ongegrond.

Toelichting
Onbekendheid met het klachtrecht is een argument dat regelmatig voorbijkomt als antwoord op de vraag waarom een klager (te) lang heeft gewacht met het indienen van de klacht. Maar dat argument gaat niet op. Wie reden heeft tot klagen en niet op de hoogte is van de toepasselijke klachtprocedures, kan daarover op voldoende plaatsen informatie verkrijgen.

Trefwoorden

niet-ontvankelijk

Bezoekadres

Gebouw Woudstede
Zwarte Woud 2
3524 SJ Utrecht
Route

Volg ons
Contact
Inschrijven nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen

Trefwoorden

niet-ontvankelijk