Ontslag wegens reorganisatie houdt stand omdat de werkgever het Sociaal Plan correct heeft toegepast.
Samenvatting
Commissie: Commissie van Beroep HBO
Situatie
Een werkgever reorganiseert en ontslaat de werknemer wegens opheffing van de betrekking. De werknemer stelt beroep in tegen deze beslissing.
Uitspraak Commissie
Het beroep is ongegrond. Er is voor de werknemer onvoldoende plaats in de nieuwe organisatie. De werkgever heeft de werknemer daarom in redelijkheid kunnen ontslaan.
Toelichting
Door terugloop van inkomsten moet gereorganiseerd worden. Voor verdeling van de werkzaamheden over de werknemers wordt uitgegaan van de werkzaamheden die de werknemers deden in het cursusjaar 2012-2013. De werknemer was toen met twee vakken belast en voor deze vakken is nu vrijwel geen formatie meer beschikbaar. Gezien zijn positie op de afvloeiingslijst komt hij in aanmerking voor ontslag.
Trefwoorden
ontslag wegens bedrijfseconomische redenen
Organisatie
Zaakbehandeling
Contact
Inschrijven nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen
Trefwoorden
ontslag wegens bedrijfseconomische redenen