Twee bezwaren tegen indeling Kerndocent LC (schaal 11) niet-ontvankelijk, omdat de verplichte interne procedure bij de werkgever niet is gevoerd.
Samenvatting
Situatie
Een docent in het HBO vindt dat hij in aanmerking komt voor schaal 12. Hij dient daarover in december 2022 een bezwaarschrift in bij de Commissie. De werkgever stelt dat er geen nieuw besluit functie ordenen is. Het oude stamt uit 2020. De werkgever laat de werkzaamheden van de docent beschrijven en waarderen in 2023 door een externe deskundige. Daaruit blijkt dat de waardering met schaal 11 correct is. Ook daartegen dient de docent, die zich inmiddels heeft laten bijstaan door een advocaat, een bezwaarschrift in bij de Commissie.
Uitspraak van de Commissie
De bezwaren zijn niet-ontvankelijk.
Toelichting
De cao hbo regelt in Bijlage V en VIII het verloop van een geschil over functie ordenen. Eerst moet bij de hbo-instelling de interne procedure zijn doorlopen. Pas daarna kan een bezwaarschrift worden ingediend bij de externe Commissie. Omdat de interne procedure door de docent en zijn advocaat zijn overgeslagen, zijn beide bezwaren niet-ontvankelijk.
Trefwoorden
functiewaardering, niet-ontvankelijk
Organisatie
Zaakbehandeling
Contact
Inschrijven nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen
Trefwoorden
functiewaardering, niet-ontvankelijk