Verzoek over verwijdering ongegrond. De school kon vanwege het gedrag van de leerling in redelijkheid tot het voorgenomen verwijderingsbesluit komen.
Samenvatting
Situatie
Een leerling had in het tweede leerjaar gedragsproblemen op school. De school heeft daar extra begeleiding voor ingezet. Dat heeft geleid tot gedragsverbetering, waarna de extra ondersteuning bij aanvang van het derde leerjaar is geëindigd. Halverwege dat schooljaar heeft de school de leerling in twee maanden tijd drie keer geschorst wegens grensoverschrijdend fysiek gedrag. Na het derde voorval heeft het bevoegd gezag het besluit genomen de leerling te verwijderen.
Advies van de Commissie
Het verzoek is ongegrond.
Toelichting
De school heeft ingezet op verbetering van het gedrag van de leerling. In het tweede schorsingsbesluit heeft het schoolbestuur gewaarschuwd dat hij bij een derde schorsing zou overgegaan tot verwijdering. De schorsingen en waarschuwing hebben niet geleid tot een aanpassing van het gedrag van de leerling. Daarnaast is ook aannemelijk dat de school niet voldoende medewerking kreeg van de leerling en haar ouders in het komen tot een gezamenlijke aanpak van de problematiek. De school heeft in redelijkheid kunnen beslissen tot verwijdering van de leerling met het oog op de veiligheid op de school.
Trefwoorden
passend onderwijs, verwijdering leerling/student
Organisatie
Zaakbehandeling
Contact
Inschrijven nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de laatste uitspraken en adviezen van de commissies van Onderwijsgeschillen
Trefwoorden
passend onderwijs, verwijdering leerling/student